O Nas

Zakład produkcyjny „Piekarnia Mistrza Jana” w Biedaszkach Małych jest prywatną firmą świadczącą usługi produkcyjno-handlowe w branży piekarniczo-cukierniczej.

Przedsiębiorstwo powstało w 1993 r. na fundamentach byłej Piekarni Zespołu Szkół Rolniczych w Karolewie. Wówczas to Jan Nowak otworzył swój zakład pod nazwą „Piekarnia Mistrza Jana”. Jego celem było stworzenie finalnego produktu, który będzie smakował wszystkim. Przez dwa lata właściciel piekarni pracował tylko z jedną osobą. Był on zarówno szefem, technologiem, piekarzem i dostawcą.

Gdy pieczywo posmakowało klientom, cieszyło się coraz większym powodzeniem i zostało uznane na rynku piekarniczym, to zaczęło brakować rąk do pracy. Zatrudnienie w Firmie wzrosło do 10 osób, a ona sama zaczęła się rozwijać. W 1997 roku właściciel przeniósł produkcję do dzisiejszego zakładu w Biedaszkach Małych. Z małego celu narodziło się kolejne – nowe pragnienie o podbiciu lokalnego rynku. Z niewielkiego zakładu produkcyjnego piekarnia rozrosła się do jednej z najlepiej prosperujących firm produkcyjno-handlowych na terenie Warmii i Mazur, funkcjonujących w branży piekarniczo-cukierniczej.

Firma usytuowana jest w jednym miejscu. Posiada własny, pokaźny obiekt produkcyjny w Biedaszkach Małych. Jest w posiadaniu wymaganych certyfikatów oraz uprawnień do prowadzenia oferowanych usług. Firma dysponuje nowoczesnymi maszynami i urządzeniami, co w powiązaniu z wyszkoloną kadrą pracowników umożliwia realizację wszelkich, nawet nietypowych wyrobów dla tej branży.

Produkcja wyrobów wychodzących z „Piekarni Mistrza Jana” oparta jest na wysokiej jakości produktach sprawdzanych i dostarczanych przez certyfikowanych producentów. Poprzez efektywną pracę i zaangażowanie pracowników każdego dnia „Piekarnia Mistrza Jana” udowadnia, że nie oddala się jakością od największych konkurentów krajowych.

Podstawą produkcji są liczne receptury formułowane przez właściciela „Piekarni Mistrza Jana”, na bazie których rozszerzane i różnicowane są nietypowe wyroby. Firma współpracuje również z wieloma technologami z branży piekarniczej. To również oni dzięki swoim badaniom dostarczają ciągle to nowocześniejsze i bardziej zróżnicowane receptury na wyroby piekarnicze i cukiernicze.

Przedsiębiorstwo korzysta z programów wsparcia przedsiębiorczości. Dzięki pozyskanym dotacjom stale wprowadza innowacje na swoim terenie poprzez zakup nowoczesnych maszyn takich jak: linie produkcyjne, piece.

Firma posiada własne sklepy detaliczne, w których sprzedaje swoje firmowe wyroby. Składa się na nią około 100 rodzajów produktów piekarniczych oraz kilkadziesiąt rodzajów wyrobów cukierniczych.

Zakład aktywnie udziela się charytatywnie, posiada dobry kontakt z wieloma szkołami oraz przedszkolami. Wyroby „Piekarni Mistrza Jana” trafiają również w ramach sponsoringu do licznych grup społecznych z lokalnego regionu.

Wysiłki Firmy zostały niejednokrotnie docenione. „Piekarnia Mistrza Jana” jest laureatem nagród i gratyfikacji branżowych. Jednak szczególnie cenne jest zadowolenie klienta prezentowane w otrzymywanych podziękowaniach i poświadczane powtórnym odwiedzeniem sklepów firmowych.